Кельти
Меню
Опитування
Яке вам з кельтських свят найбільше подобається
Всього відповідей: 92
Партнери

Статистика




Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Грудень » 25 » Хто такі язичники і неоязичники?
18:02
Хто такі язичники і неоязичники?

     Сучасне суспільство досить нерозбірливе у сфері використання тих чи інших релігійних термінів. І єдинними правильно вживаними відповідними термінами є хіба що слова „церква” і „секта”. А в іншому – суцільний хаос.

     Не виключення – і вживання таких термінів, як „язичники” і „неоязичники”. По-перше, слід сказати, що у нашому суспільстві ці слова використовують взагалі неправильно, підміняючи одне одне. По-друге, вкладають в них відверто негативний зміст. Зазвичай ними намагаються називати людей, які „відвернулися від християнства і вдаються до жахливих обрядів”. Тому нашим завданням є розмежувати вищезазначені терміни і усвідомити їх абсолютно протилежний зміст.

     Отже, як відомо, слово язичник означає людину, яка зберігає і вживає тисячолітні традиції предків та сповідує віру у рід-них Богів та Богинь. Виходячи з цього визначення, стає зрозуміло, що язичництво являє собою не лише традиційне віросповідання, але й рідний (тобто, властивий своєму народови) спосіб життя.

     З іншого боку, часто доводиться зустрічати таке слово, як „неоязичник”. Особливо ним люблять послуговуватися сучасні вітчизняні релігієзнавці, вкладаючи в нього наступний зміст: це секта, до якої входять люди, що відроджують та практикують дохристиянські традиції та вірування своїх давніх предків, які не були у використанні багато століть.

     З точки зору самих язичників, неоязичниками слід називати тих „діячів”, які вибірково повертають до життя традиції та вірування своїх предків, або ж з певних особистих причин суттєво змінюють (наприклад, зменшують в обсязі) обряди, а та-кож навіть реформують пантеон Богів та Богинь.

     Саме через таких діячів сучасне язичництво, яке в надзвичайно важкій для себе ситуації та несприятливій атмосфері в суспільстві намагається будь-що відродити рідні Традицію і Віру, зазнає необґрунтованих звинувачень у сектантстві. Тому всім нам, сучасним язичникам, слід відкрито відмежовуватися від подібних вищезгаданих „діячів”. А також не йти ні на які спільні дії чи співпрацю. Бо, як то кажуть, „з ким поведешся – від того й наберешся”.

     Кожному язичникові слід добре розуміти: якими б заманливими не були пропозиції неоязичницьких „діячів”, треба завжди зберігати рідні Віру і Традицію такими, якими їх сповідували наші предки. Бо те, що встановили Боги і Богині, того лю-ди не мають ніякого права міняти або ж навіть скасовувати!

                                                                                                                               Кенторікс

Переглядів: 3995 | Додав: Centorix | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Корисно знати
  • Зіга в язичництві

  • Галерея кельтських монет

  • Кельтська монета - найдавніша монета в Середній Європі

  • Кельтське суспільство та його структура

  • Символи кельтів

  • Кельти та їх боги

  • Язичництво - це майбутнє світу

  • Celt © 2010-2024
    Використовуються технології uCoz