Кельти
Меню
Категорії розділу
Культура [31]
Історія [5]
Цікавинки [6]
Кельти [2]
Міфологія [10]
Опитування
Яке вам з кельтських свят найбільше подобається
Всього відповідей: 92
Партнери

Статистика




Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Культура

Економічна база і рівень цивілізації кельтського суспільства
Велика частина кельтського населення жила в селах серед полів. Будинки будувалися з дерева й ховалися соломою, легко загорающейся, так що підпалити велику кількість поселень у воєнний час було дуже легко. Відомості, що повідомляються стародавніми письменниками Цезарем, Тацитом, Страбоном та Плінієм, загалом відповідають результатам археологічних досліджень; вони говорять не про будь-які пишних житлових будівлях, а скоріше про хатинах, зведення яких не було ні складним, ні занадто дорогим.

Знайдені до цих пір підстави будинків в Середній Європі в більшості випадків кілька заглиблені в землю, іноді до півметра, а в деяких місцях і більше. Найчастіше ці споруди були чотирикутними. Уздовж довгої осі по краях будинку знаходилися два дерев `яні стовпи на відстані близько чотирьох метрів один від одного, які, мабуть, служили опорою підстави даху. В однієї з стін, зазвичай більш довгою, оставлялся невеликий земляний виступ - щось на зразок лавки. Прикладів подібних будівель достатньо (латенської поселення у Тухловіц в околицях м. Нове Страшеці, в Собесуках і Тршісколупах в районі м. Жатец, в Гостоміцах у м. Білина у Чехії та ін). У більшості випадків це невеликі будинки, основу яких, як встановлено, зазвичай досягає в довжину 5-7 м. Але в Чехії поки що дуже важко відрізнити житлові споруди оселилися тут пізніше кельтів від будівель споконвічного місцевого населення.

У позднелатенское час найчастіше починають з'являтися будівлі на кам'яному фундаменті (террасообразной кладки без розчину; останній застосовується в кельтській області завдяки римському впливу лише в кінці останнього століття), вони відомі і в Середній Європі, особливо в південній Чехії (Кбельніце у м. Страконіце - хатина 6 хЗ м з кам'яним фундаментом). Іноді житла заглиблювалися в землю до кам'янистого підстави (Куржімени у м. Страконіце). Деякі позднелатенскіе споруди досить довгі (до 13 хЗ, 5 м), з глинобитною підлогою, почасти викладеним камінням, стіни з кругляка скріплені залізними цвяхами й скобами, іноді поштукатурені, двері вже забезпечені хорошими замками з залізними ключами (Карлштейн у Рейхенгаля, Верхня Баварія) . Осередок містився всередині житла часто у невеликій ніші. Те ж спостерігається і в деяких оппідум. Будинки і хатини едуев в Бибракте стояли на кам'яному фундаменті сухої кладки, а іноді також частково заглиблювалися в землю, так що всередину вели кам'яні сходи. Зустрічаються однак і пальові будівлі і господарські прибудови з кільцевим підставою, способи зведення яких були різними (використовувалися, наприклад, тини).

У деяких областях чотирикутні будівлі з кам'яним фундаментом з'єднані стінами, створюючими двір, а кілька дворів складають село (Вассервальд у Цаберна в Вогезах). Внутрішній устрій будинків різна; найчастіше вони складаються з одного приміщення, але іноді налічують кілька приміщень, навіть чотири. Система дворів зустрічається й у деяких оппідум, наприклад, в Гразанах в Чехії.

У Шотландії та Ірландії кельти будували житлові будинки сухий кладкою, з подвійними стінами, проміжок між якими заповнювався дрібними каменями. У болотистих низинах Ірландії вони споруджували великі хати і на штучних островах, укріплених деревом і каменем (сrаппоgs). Крім того в Ірландії існувало багато тисяч,, rаths ", укріплених кельтських поселень, в більшості випадків на піднесених місцях, захищених земляним валом і ровом; в областях, багатих каменем, їм відповідають" саshеts ".

Категорія: Культура | Додав: Centorix (24.11.2010)
Переглядів: 707 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Корисно знати
  • Зіга в язичництві

  • Галерея кельтських монет

  • Кельтська монета - найдавніша монета в Середній Європі

  • Кельтське суспільство та його структура

  • Символи кельтів

  • Кельти та їх боги

  • Язичництво - це майбутнє світу

  • Celt © 2010-2024
    Використовуються технології uCoz