Кельти
Меню
Опитування
Яке вам з кельтських свят найбільше подобається
Всього відповідей: 92
Партнери

Статистика




Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Квітень » 7 » у що вірили стародавні друїди?
19:37
у що вірили стародавні друїди?
Остаточну і повну відповідь на це питання не можливий в рамках цієї невеликої статті, оскільки це не та річ, яку легко пояснити в декількох рядках. Ваш скромний автор намагався вивчати цю проблему протягом більш ніж десяти років. Можливо, мені вдалося окреслити тут схему деяких з важливих пунктів друїдичних вірувань, але не більше того.

Ірландська тріада говорить: "Три свічки, які розженуть будь-яку темряву: Знання, Природа, Правда". Це одна із сотень Тріад, які передають мудрість багатьох аспектів життя, як духовного, так і світського, але саме ця найкраще підходить для простого опису найвищих чеснот в друїдизм.

 Тріада - основний спосіб побудови кельтської поезії, і оскільки саме через поезію нам повідомляється так багато друідичної мудрості, ми повинні ретельно вивчати поеми, написані за часів древніх кельтів. Навіть коли християнські переписувачі записували усні народні літературні твори, чарівна поезія друїдів натолько виділялася із загального цілого твору, що багато фрагментів пережили цілісний переклад. В Ірландії і Шотландії найбільш потужним ритуальним інструментом друїда був його голос, коли він хотів зробити деяку зміну в світі, він занурювався в змінений стан свідомості, подібне трансу, через яке безпосередньо протікали співочі слова. Мудрість стає свого роду знанням, розташованим набагато вище звичайного знання (подібно фактам), форма повного розуміння, або навіть особливий стан свідомості. Археологічні знахідки хатин на зразок "вуликів", ізольованих гірських притулків, і т.д. доводять, що друїди використовували їх, щоб досягти більш високих станів свідомості в гонитві за цим натхненням.

Дана поетична традиція в друїдизм пов'язана з методом усної передачі знань, який кельти мали звичай використовувати з моменту їх походження і всю подальшу історію. Письмові записи найчастіше не використовувалися, і хоча існувала система рунічного листи, звана огам, вона не часто виходила за рамки використання на похоронних пам'ятниках, маркерах землеволодінь і покажчиках. Запис речі мала послабити владу пам'яті, яку так ретельно тренували друїди і зганьбити записану річ. Друид в курсі навчання повинен був вивчити всю поезію бардів, в манері, яку ми назвали б чуттєвим позбавленням. Поетичне натхнення було важливою духовною практикою, на якій Уельсец зосереджувався на Ейстеддфоде. В Ірландському міфології присутній божество поезії (Бріджід), і специфічний стиль поезії, званий "Росканна", мета якого - складання магічних заклинань.
Можливо, ми могли б назвати друїдизм релігією поезії.

Друїди говорили про вездесущности духовного Іншого Світу, який інколи доступний для нас, і особливо близький до деяких пори року, як наприклад в Самайн. Існує важливе значення взаємозв'язку і безперервної взаємодії між життям і смертю - стародавні Кельти не боялися смерті, вони розглядали її як стадію переходу в процесі довгої, навіть вічного життя. У кельтів також немає ніякого поділу між Нижнім світом і Верхнім Світами (хоча в уельському друїдизм, можливо, може бути зроблено виняток - тут Аннун може бути визначений як Нижній світ і Каер Аріанрод як Верхній). Таким чином не існує жодних моральних упереджень, стосується сутності, що живуть в іншому світі, вони ні добрі, ні злі, подібно нам самим, їх духовність полягає лише в самому факті їх існування.
Перевтілення, або Реінкарнація в потойбічному загробного життя майже подібної життя земного, була, ймовірно, їх поглядом на людську долю після смерті. Сильний аргумент на користь цього твердження - кельтське економічна угода, що утримує борги до їх оплати в загробному житті. (Ця стара кельтська традиція не дожила до сьогоднішнього дня!) Однак немає ніякого ознак того, що друїди вірили в Карму, подібно індусам. У кельтів дуже сильна була друїдичних доктрина безсмертя душі, з якою кельтські воїни входили в бій і билися без страху смерті, явище, яке спантеличило не тільки Римських істориків, але також і Римських військових стратегів.

Друїдичних вірування, пов'язані з божествам - також досить складна проблема. Існує одна особливість - все, що відрізняє Богів від смертних, - те, що вони походять від специфічного божественного предка. У разі ірландського пантеону, це "божество-предок" - Богиня Дану, тому пантеон ірландських Богів називається Туаса де Даннанн, що означає "Плем'я Дану". Кельтські Боги настільки невіддільні від навколишнього середовища, в якому вони живуть, що важко розділити їх на окремі й особливі категорії (тобто важко сказати, богом чого саме є "божество"). Оскільки друїди вивчали природу і бачили, що вона населена духами, богинями, і богами, нескладно здогадатися, що вони розцінювали природу як священну і божественну.

Поклоніння вогню - основний пункт в кельтської релігії, досить згадати яку роль він грав на чотирьох річних Святах Вогню. "Центральність" вогню - інший пункт, в якому Кельтські і Індійські релігії збігаються. Вогонь - внутрішня духовна сила, і він не пов'язаний з космологією чотирьох рівнозначних елементів, використовуваної греками. Вогонь містить в собі магічні властивості як руйнівного так і цілющого властивості, він забезпечує людей теплом і енергією, і з цим - цивілізацією. Вогонь символізує духовний принцип, тому що завжди спрямований у небо. Може бути саме тому кельти розводили багаття на вершинах холмлов. Поетичне натхнення називають полум'ям в голові, ось чому Бригіди також божество вогню. Ритуал "вогню потреби" демонструє високодуховне ставлення кельтів до вогню, який був їхнім головним джерелом енергії.

Друїдичних міфологія є ключем до розуміння нашої власної сутності, в символічній формі відображеним в деяких важливих міфологічних святих місцях, які пов'язані з мудрістю, як, наприклад, Колодязь Мудрості (розташований в центрі світу), Спіраль Аннуна і Котел Керрідвен. Міфічні місця недоступні, але в той же час доступні, оскільки для того, щоб знайти їх, потрібно лише невелике зусилля віри; Колодязь Мудрості розташований на дні океану, але для морських богів (напр. Маннанан), здатних до цього чарівного стрибка, океан подібний небу. Цей порив віри часто присутня в аспекті поетичного натхнення.

Погоня друїдів за знанням, натхненням - більше ніж окультне або езотеричне вправу в мистецтві магії. Оскільки друїди повинні були бути професіоналами своєї громади, навички, якими вони володіли, повинні були служити на благо племені, і кожен друїд посилено вдосконалювався для цього. Друид повинен був використовувати свої навички передбачення і бачення потойбічних знамень для багатьох важливих прагматичних цілей, як наприклад вказівку керівникам племені, як їм вести політику, залагодження суперечок і законних вимог, оголошення початку сільськогосподарського сезону типу посіву, збору врожаю, і полювання. Друїди були залучені в ритуали життєвого циклу - народжуваності, зрілості, шлюбу, і смерті. За часів воєн навички друїдів були необхідні, щоб передбачити пересування ворога і його подальші плани, і також закликати сили стихій на допомогу племені; також друїди могли покласти край несправедливій війні (сила, у якої є велика кількість підстав). Навики Друїда належали його племені, а не тільки йому. Таким чином, друїд був невіддільною частиною життя кельтського племені і суб'єктом необхідним для довгого життя і добробуту племені. В наші дні механізованого сільського господарства, атомних станцій і погодних супутників, важко зрозуміти таємничу релігію друїдів, як, втім, і будь-якого іншого давнього духовенства, для якого вона була не просто абстрактною, інтелектуальної та теоретичної.

Моральні та етичні положення друїдизму також дуже важко описати. Думка автора полягає в тому, що основа друїдизму лежить не в його етичних позиціях. Усвідомивши, що стародавні друїди вважалися священними, можна зрозуміти, які серйозні моральні обов'язки вони мали. Існують письмові згадки про древнекельтские етики в міфах, на зразок повчань великих героїв і королів своїм учням; Кухуллін, Фіона Мак Кумхалл, Кормак Мак Арт, та інші дали "поради" своїм послідовникам, які дожили до цього дня. Вони характеризуються особливим акцентом на правосуддя, честь і чесну гру, і підкреслюють, що кожна людина відповідальна за своє власне поводження, не даючи вказівки на сили подібно долі або волі богів. Фіона Ойсин залишив нам відомий вислів кельтської етики, якій я назвав би "Відповідь Ойсина", бо саме так він відповів на питання Cвятого Патрика, яка сила тримає фенієв разом: "ось що об'єднує нас всі дні нашого життя - правда в наших серцях, і сила в наших руках, і виконання нашої волі, приховане в наших мовах ".
Переглядів: 45122 | Додав: Centorix | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Корисно знати
  • Зіга в язичництві

  • Галерея кельтських монет

  • Кельтська монета - найдавніша монета в Середній Європі

  • Кельтське суспільство та його структура

  • Символи кельтів

  • Кельти та їх боги

  • Язичництво - це майбутнє світу

  • Celt © 2010-2024
    Використовуються технології uCoz