Кельти
Меню
Опитування
Яке вам з кельтських свят найбільше подобається
Всього відповідей: 92
Партнери

Статистика




Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Грудень » 10 » Одяг кельтів
21:49
Одяг кельтів
Як повідомляє Діодор, кельтський народ любив одяг строкату, тканини в смужку і клітку. Ще в гальштаттской час вовняні тканини були високої якості і з строкатими візерунками. У ла-тенское час жінки любили прикрашати одяг квітами, а знатні жінки вишивали її золотими нитками, як у давні часи. До римської окупації частим прикрасою сукні і плащів була нібито бахрома.

Одяг складалася з кольорового хітона, якоїсь подібності блузи, і штанів. Зверху в залежності від необхідності надягав плащ, взимку вовняний, влітку з більш тонкої гладкої тканини. Штани в європейському середовищі є новинкою, до того часу вони були відомі лише на сході, в Персії і у скіфів, але не в Римі. Письмові джерела підтверджують, що кельти носили штани (Ьгассае), але не зовсім ясно, чи існував цей звичай у всіх племен або тільки в деяких. Інсубрія і бойі в Італії носили штани і світлі плащі. Гезати, призвані з-за Альп на допомогу, боролися за старовинним звичаєм у перших рядах голими. За часів Цезаря галли на відміну від германців носили більш широкі і довгі штани, аж до колін.

Одяг з тканини кельти скріплювали на плечах фібулами, воїни зазвичай залізними, знатні жінки бронзовими, а іноді й срібними, часто високохудожньої роботи, інкрустованими коралами й емаллю. У деяких похованнях жінок впадає у вічі велика кількість фібул на плечах і на грудях. У похованні жінки № 184 в могильнику у Мюнзінгена, у Швейцарії, було знайдено 16 фібул; приблизно 20-річна жінка в Дітікон, у Цюріха, була прикрашена 14 фібулами, в іншій могилі була знайдена 21 фібула. У Енішове Повіті у Билини в Ельбу Чехії в могилі жінки було 6 бронзових і 4 залізних фібули. Такі багаті поховання жінок яскравіше за все свідчать про їхню пристрасть до прикрас, жінки носили золоті, срібні та бронзові кільця, шийні гривні і намиста, браслети на руках і ногах, сапропелітовие кола і скляні браслети, прекрасні поясні ланцюги та інші прикраси, з якими ми познайомимося пізніше. У чоловічих могилах прикраси зустрічаються рідше, однак велика увага приділяється озброєнню.

У талії кельтська одяг стягувалася поясом. У стародавні часи позднегальштаттскіе і раннелатенскіе пояси були багато прикрашені золотими або бронзовими нашивними прикрасами і бляшками. Простий народ носив скромні пояси з тканини або шкіри. У 3 столітті, коли обстановка змінюється і відбувається економічно-суспільне розшарування кельтського суспільства, пояс стає важливою частиною одягу чоловіка-воїна і жінки вільних верств. З цих пір чоловічі і жіночі пояси різко відрізняються один від одного. Знатні жінки носять чудові бронзові поясні ланцюги, блискучі вироби літейщков і емальєрів. Пояси ці складаються з литих пластини-образних ланок, інкрустованих червоною емаллю і з'єднаних між собою кільцями (рис. 24). Найчастіше зустрічаються більш прості пояса у вигляді одинарних або парних бронзових ланцюжків, які також бувають прикрашені червоною або білою емаллю, як і пояси з парних ланцюжків, з'єднаних кільцями. До більш пізнім формам, які ми знаходимо в могильниках і оппідум, відносяться ланцюга з вісімкоподібних ланок. При носінні поясний ланцюга її вільний кінець пристібався до поясу, утворюючи петлю, яка прикрашалася ще особливими підвісками на ланцюжках. З'єднують гачки, застібки відрізнялися високохудожньої обробкою.

До чоловічим поясів прикріплялися також піхви з мечем. Пояси робилися або зі шкіри, або з бронзових вісімкоподібних ланок і зазвичай складалися з двох частин. До рубежу 2 і останнього століть відносяться залізні поясні ланцюги з плосніх переплетених ланок з багатою чеканкою на лицьовій стороні (горизонт карбованих "панцирних" поясів, що зустрічаються по всьому кельтського світу).

Кельтська взуття, як маленькі дерев'яні сандалі, так і полотняна або шкіряне взуття з підошвою, була добре відома навіть у Римі.

Переглядів: 1144 | Додав: Centorix | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Корисно знати
  • Зіга в язичництві

  • Галерея кельтських монет

  • Кельтська монета - найдавніша монета в Середній Європі

  • Кельтське суспільство та його структура

  • Символи кельтів

  • Кельти та їх боги

  • Язичництво - це майбутнє світу

  • Celt © 2010-2024
    Використовуються технології uCoz